вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane błyskawicznie się eksploatują i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od należytego i starannego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów wariant płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий